Sulama Sistemleri

Sulama sistemi kurulduğunda, bir daha bahçenin her yerine hortum sürüklemeniz gerekmez, yeterli mi yoksa fazla mı suladığınızı belirlemeye çalışmak zorunda kalmazsınız ve uzakta iken bahçeyi nasıl sulayacağınızı düşünmeniz gerekmez.

Çekici bir peyzaj için ciddi yatırım ve dikkatli bakım gereklidir. Otomatik bir sulama sistemi daha sağlıklı, daha uzun ömürlü bitkiler ve çim yetiştirerek bu yatırımı korur. Sağlıklı, iyi bakımlı bir bahçe ayrıca mülkünüzün farkedilirliğini ve değerini ölçülebilir şekilde arttırır.

Kontrol Üniteleri sprinkler sisteminin beynidir. Programlanan çalışma zamanlarına uygun şekilde, belirlenen sulama bölgelerini açar ve kapatır. Düzgün programlanan kontrol üniteleri peyzaj alanının ideal sulama zamanında doğru miktarda su almasını garantiler. Doğru kontrol üniteleri seçilmesi tipik olarak sistemde ihtiyaç duyulan bölge sayısına ve gelecekte bölge sayısının artırılmasına veya azaltılmasına bağlıdır.

Rotorlar büyük alanları sulamanın en etkili yoludur ve suyu düşük oranlarda verebilir, böylece fazla suyun akıp gitmesini önler.

Pop- up sprey sprinkler bir nozul ve bir gövdeden oluşur ve 0,6 m ile 9,1 m arasında belirli bir alanı sular. Doğru sprey gövdesi ve nozul kombinasyonu bitki türü, toprak türü ve alanın şekli dikkate ele alınıp doğru modelle eşleştirilerek bulunur.

Hava sensörleri sulama kontrol ünitelerine bağlanır ve sulama sistemlerinin yerel hava durumu koşullarına yanıt vermesi için tasarlanmıştır. Rain-Clik gibi basit yağmur sensörleri yağmur sırasında sulamanın yapılmasını önler. Sensörler su tasarrufu yapmanın, su faturanızı azaltmanın ve peyzaj alanının daha sağlıklı yapmanın kolay yoludur. Nispeten ucuzdurlar ve Solar Sync değişen hava durumundan bağımsız olarak sisteminizin doğru miktarda sulandığından emin olmanın en iyi yoludur.

Açılıp kapanarak suyun sulama sisteminin borularından sulama bileşenlerine dağıtılmasına olanak tanıyan vanalar sulama sisteminin kalbidir.